Colimator de fibre

Descrierea/de control:

Colimator de fibre

Descrierea de fibra colimator

Fibra optica colimator este folosit pentru a face lumină divergente în fascicul paralel sau cuplaj fascicul paralel în fibre.

Noi furnizam modul single şi fibră multimodală colimator cu diametre diferite. Tipic fibra colimator de undă este 1310nm 1550nm. Diametrul lentilei este 1,8 mm sau 1,0 mm. lungimea fibrei este 1,0 mm sau 1,5 mm. Colimator de fibra ar putea fi cu conectori SC FC ST etc.

Fibra colimator caracteristici:
-Atenuare scăzut
– Scăzut înapoi reflecţie
– Stabilitatea mediului mare

Fibra optica colimator aplicaţii includ sisteme laser fascicul de livrare, producţia de o fibră de cuplare într-un detector. Cererile de perechi de collimators includ fascicul sisteme de expansiune pentru aplicatii de laborator, precum şi fibra-la-fibre de cuplare în compacte componente.

Modul single fibra optica colimator caietul de sarcini

Parametru

Premium

Un grad

Lungime de undă (nm)

1310±30nm, 1550±30nm
lungime de undă 1310/1550±30nm, 980/1550±30nm sau personalizate

Atenuare (Typ.) (dB) *

0.17

0.20

Atenuare (Max.) (dB) *

0.20

0.25

Pierderi (domeniul dinamic)

65

60

Fascicul diametru (mm)

< 0,5

Temperatura de operare

-20℃ ~ + 75℃

Temperatura de depozitare

-40℃ ~ + 85℃

Dimensiune pachet

SS tub de placat cu aur 3.2 × 9 sau 10 mm
2.78 x 9 mm sticla tub sau Dimensiune particularizată

Tip fibra

250um goale fibra sau 900um tampon

* La 10 mm de lucru la distanţă

*Informatie de comanda:

Element

Descriere

Tip obiectiv

SCL = C-lentile SGL = G-obiectiv

Lungime de undă

13 = 1310nm 14 = 1480nm 15 = 1550nm 35 = 1310/1550nm

Grad

P = Premium A = categoria A

Distanta de lucru

05 = 5mmWD 06 = 6 mm WD... 70 = 70mmWD

Pigtail fibră optică stil

B = 250um goale fibra L = 900um jacheta

Lungimea fibrei

A = 1.0 m B = 1,5 m C = 2.0 m S = lungimea de client

Pachet

A = 3.2 × 9 sau 10 mm tub SS cu placare cu aur
Tub de mm SS B = 2,4 × 10
C = 2.78 × 9 mm tub de sticlă
D = 1,3 × 8 mm SS tub cu placare cu aur
cu 1mm lentilă G sau C-lentile
E = 1,8 × 8 mm SS tub cu placare cu aur
cu 1mm lentilă G sau C-lentile

Tip fibra

0= SMF-28 1 = Corning Flexcore 2 = 50/125μm
3 = 62.5/125μm 4 = 100/140μm

Conector

0= Nici unul 1 = FC/APC 2 = FC/PC 3 = SC/APC 4 = SC/PC 5 = ST 6 = LC

Specificaţie de colimator optic fibră multimodală

Grad

Premium

Un grad

Lungime de undă (nm)

1310+30, 1550+30 sau 1310/1550+30, 980/1550+lungime de undă de 30 sau personalizate

Atenuare (Typ.) (dB)

0.3

0.4

Atenuare (Max.) (dB)

0.4

0.5

Pierderi (Typ.) (dB)

65

60

Fascicul diametru (mm)

< 0,5

Temperatura de functionare (℃)

-20 ~ 75

Temperatura de depozitare (℃)

-40 ~ 85

Dimensiuni (mm)

placate cu aur 2.40 × 10 sau 3.2 × 10 SS tub sau 2,78 × 10 tub de sticlă sau dimensiuni personalizate

Tip fibra

250um goale fibra sau 900um jacheta

*Informatie de comanda:

Element

Descriere

AA ___FC

Mai multe fibre (3 = 3fiber sau 4 = 4fiber sau S = fibre speciale) colimator

Lungime de undă

13 = 1310nm 15 = 1550nm 35 = 1310/1550nm 95 = 980/1550nm

Grad

P = Premium A = A grad

Distanta de lucru

01 = 1 mm RWD RWD 06 = 6 mm
... 70 = 70 mm RWD

Pigtail fibră optică stil

B = 250um goale fibra L = 900um jacheta

Lungimea fibrei

A = 1.0 m B = 1,5 m C = 2.0 m S = lungimea personalizate

Pachet

B = 3.2x10mm SS tub
C = 2.4x10mm SS tub
Tub de sticlă D = 2.78x10mm

Tip fibra

0= SMF-28
1 = corning Flexcore
2 = 50/125μm
3 = 62.5/125μm
4 = 100/140μm

Conector

0= Nici unul 1 = FC/APC 2 = FC/PC 3 = SC/APC 4 = SC/PC 5 = ST 6 = LC

PM colimator caietul de sarcini

Parametru
Caietul de sarcini

Lungime de undă (nm)

1310+30, 1550+lungime de undă de 30 sau personalizate

Distanta de lucru (mm)

5 sau specifica

Atenuare (Typ. @ 5mm) (dB)

0.2

Atenuare (Max @5 mm.) (dB)

0.25

Raportul de stingere (Typ.) (dB)

25

Stingerea Rati0 (Min.) (dB)

22

Pierderi (Min.)

60

Sarcina la rupere (N)

5

Temperatura de functionare (° C)

-5 ~ + 70

Temperatura de depozitare (° C)

-40 ~ 85

Dimensiuni

A se vedea mai jos

Tip fibra

Panda PM sau specifica