Collimator serat

Description/kawalan:

Collimator serat

Penerangan mengenai collimator serat

Gentian optik collimator yang digunakan untuk membuat cahaya mencapah ke rasuk selari atau coupler rasuk selari ke dalam gentian.

Kami membekalkan mod tunggal dan serat multimode collimator dengan diameter yang berbeza. Panjang gelombang yang berkuat collimator tipikal serat adalah 1310nm dan 1550nm. Diameter kanta ialah 1.8mm atau 1.0mm. panjang gentian adalah 1.0mm atau 1.5mm. Collimator serat boleh dengan SC FC ST penyambung dan lain-lain.

Ciri-ciri collimator serat:
– Sisipan rendah kehilangan
– Rendah kembali refleksi
– Kestabilan alam sekitar tinggi

Gentian optik collimator permohonan termasuk sistem penyampaian pancaran laser, gandingan output gentian ke pengesan. Permohonan-permohonan untuk pasangan collimators termasuk sistem pengembangan rasuk untuk makmal aplikasi, serta serat-untuk-fiber gandingan dalam komponen yang padat.

Collimator optik gentian mod tunggal spesifikasi

Parameter

Premium

Gred

Panjang gelombang yang berkuat (nm)

1310±30nm, 1550±30nm
1310/1550±30nm, 980/1550±30nm atau adat panjang gelombang yang berkuat

Kehilangan penyelitan (Typ.) (dB) *

0.17

0.20

Kehilangan penyelitan (maks) (dB) *

0.20

0.25

Kembali kerugian (Typ.)

65

60

Diameter pancaran (mm)

< 0.5

Suhu operasi

-20℃ ~ + 75℃

Suhu simpanan

-40℃ ~ + 85℃

Pakej dimensi

3.2 × 9 ataupun 10 mm emas saduran tiub SS
2.78 × 9 mm kaca tiub atau saiz custom

Jenis gentian

250um terdedah fiber atau 900um ketat penampan

* Pada 10 mm bekerja jarak

*Maklumat pesanan:

Item

Description/kawalan

Kanta jenis

SCL = C-kanta SGL = G-kanta

Panjang gelombang yang berkuat

13 = 1310nm 14 = 1480nm 15 = 1550nm 35 = 1310/1550nm

Gred

P = Premium A = gred A

Jarak kerja

05 = 5mmWD 06 = 6 mm WD... 70 = 70mmWD

Gaya bertanda

B = 250um gentian terdedah L = 900um jaket

Panjang gentian

A = 1.0 m B = 1.5 m C = 2.0 m S = Baca panjang

Pakej

A = 3.2 × 9 ataupun 10 mm tube SS dengan penyaduran emas
B = 2.4 × 10 mm SS tiub
C = 2.78 × 9 mm tiub kaca
D = 1.3 × 8 mm SS tiub dengan penyaduran emas
dengan 1mm G-kanta atau C-kanta
E = 1.8 × 8 mm SS tiub dengan penyaduran emas
dengan 1mm G-kanta atau C-kanta

Jenis gentian

0= SMF-28 1 = Corning Flexcore 2 = 50/125μm
4 = 100 3 = 62.5/125μm/140μm

Penyambung

0= Tiada 1 = FC/APC 2 = FC/PC 3 = SC/APC 4 = SC/PC 5 = ST 6 = PL

Multimode gentian optik collimator spesifikasi

Gred

Premium

Gred

Panjang gelombang yang berkuat (nm)

1310+30, 1550+30 atau 1310/1550+30, 980/1550+30 atau adat panjang gelombang yang berkuat

Kehilangan penyelitan (Typ.) (dB)

0.3

0.4

Kehilangan penyelitan (maksimum.) (dB)

0.4

0.5

Kembali kerugian (Typ.) (dB)

65

60

Diameter pancaran (mm)

< 0.5

Suhu operasi (℃)

-20 ~ +75

Suhu simpanan (℃)

-40 ~ +85

Dimensi (mm)

2,40 × 10 atau 3.2 × 10 emas saduran SS tiub atau 2.78 × 10 tiub kaca atau saiz custom

Jenis gentian

jaket 250um terdedah fiber atau 900um

*Maklumat pesanan:

Item

Description/kawalan

AA ___FC

Pelbagai serat (3 = 3fiber atau 4 = 4fiber, atau S = serat Khas) Collimator

Panjang gelombang yang berkuat

13 = 1310nm 15 = 1550nm 95 = 980 35 = 1310/1550nm/1550nm

Gred

P = Premium A = A Grade

Jarak kerja

01 = 1 mm RWD RWD 06 = 6 mm
... 70 = 70 mm RWD

Gaya bertanda

B = 250um gentian terdedah L = 900um jaket

Panjang gentian

A = 1.0 m B = 1.5 m C = 2.0 m S = panjang adat

Pakej

B = 3.2x10mm SS tiub
C = 2.4x10mm SS tiub
Tiub kaca D = 2.78x10mm

Jenis gentian

0= SMF-28
1 = corning Flexcore
2 = 50/125μm
3 = 62.5/125μm
4 = 100/140μm

Penyambung

0= Tiada 1 = FC/APC 2 = FC/PC 3 = SC/APC 4 = SC/PC 5 = ST 6 = PL

Spesifikasi PM Collimator

Parameter
Spesifikasi

Panjang gelombang yang berkuat (nm)

1310+30, 1550+30 atau adat panjang gelombang yang berkuat

Kerja jarak (mm)

5 atau menentukan

Kehilangan penyelitan (Typ. @ 5mm) (dB)

0.2 mengelakkan

Sisipan kerugian (maksimum @5 mm.) (dB)

0.25

Nisbah kepupusan (Typ.) (dB)

25

Kepupusan Rati0 (Min.) (dB)

22

Kembali kerugian (Min.)

60

Beban tegangan (N)

5

Suhu operasi (° C)

-5 ~ +70

Suhu simpanan (° C)

-40 ~ +85

Dimensi

Lihat di bawah

Jenis gentian

Panda PM atau menentukan